O BUR | Regionalny Fundusz Szkoleniowy w Kujawsko-Pomorskiem

O BUR

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnodostępna, darmowa, największa w kraju baza oferująca usługi rozwojowe. Prowadzona jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Platforma łączy firmy szkoleniowe z chcącymi się rozwijać. Wspiera rynek usług rozwojowych, oferując szkolenia z dofinansowaniem ze środków europejskich. 
Baza pozwala w prosty i szybki sposób znaleźć usługi rozwojowe odpowiadające na potrzeby użytkowników. Działa w oparciu o system popytowy. Opatrzona została o wiele filtrów, możliwość porównywania ofert, system ocen – co stanowi ważny element w procesie wyboru usług czy dostawców.
 

Co ważne jedynymi dostawcami w BUR są podmioty zweryfikowane przez PARP, działające w oparciu o wymagane standardy. 

W ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027 na rozwój kompetencji i kwalifikacji za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych, przeznaczonych zostanie prawie 7 mld zł. Składają się na to środki z szesnastu programów regionalnych i krajowego programu Fundusze Europejskie na rzecz Rozwoju Społecznego. W każdym województwie zostanie wybrany Operator (lub Operatorzy), który będzie udzielał dofinansowania. W zależności od województwa beneficjent otrzyma dofinansowanie w postaci refundacji, bonów rozwojowych lub systemu kont przedpłacowych. W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje system bonów rozwojowych.

Aby uzyskać podstawowe informacje dotyczące Operatorów i zasad w poszczególnych województwach zapraszamy na stronę.  

foto